Víte, která továrna na plastové kuličky je dobrá?To jsme my =Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd
Tak proč jsme to my? dovolte nám představit vám níže
Výrobce plastových koulí POM: Co vlastně rozhoduje o tom, zda acetalová koule funguje
Dva kupující si mohou objednat stejnou větu - „10 mm POM koule“ - a získat díly, které se ve stejném čerpadle chovají zcela odlišně. Rozdíl není v rodině polymerů. Před vylisováním první koule jsou učiněna čtyři rozhodnutí: který POM, jakou třídu směsi, která třída tolerance a které měření se zapíše do protokolu.
Vyrábíme pevné plastové kuličky v POM (acetal, Delrin) spolu s PP, PA6, PA66, PTFE, PEEK, PS, HDPE, ABS a akrylem ze dvou závodů v provinciích Henan a Shandong. Toho se na POM držíme.
"POM" pokrývá dva různé polymery a volba mění chování míče při podání.
Vlastnictví
POM-C (kopolymer)
POM-H (homopolymer, např. Delrin)
Hustota
~1,41 g/cm³
~1,42 g/cm³
Teplota tání
~166 stupňů
~175 stupňů
Pevnost v tahu
~60–67 MPa
~72–76 MPa
Tuhost a odolnost proti tečení
Dobrý
Vyšší
Absorpce vody (24 h)
~0.05%
~0.25–0.39%
Odolnost vůči horké vodě, páře a slabým zásadám
Lepší
Spodní
Pórovitost středové-čáry v tlustých částech
Nižší riziko
Vyšší riziko
Typicky nejlépe sedí
Tělesa čerpadel a ventilů, vlhké nebo alkalické provozy, obecně přesné kuličky
Vyšší zatížení, vyšší tuhost, poloha ložiska-za sucha a pouzdra
Homopolymer POM je více krystalický, čímž získává pevnost, tuhost a odolnost proti tečení. Kopolymer POM toho trochu vyměnil za širší zpracovatelské okno, lepší hydrolytickou stabilitu a nižší riziko vnitřní poréznosti ve středu tlustší kuličky.
U lotion-pumpy nebo spouště-kontrolní koule rozprašovače tento obchod téměř vždy skončí na POM-C.Naplněný dávkovač může ležet na poličce měsíce. Absorpce vody POM-C 0,05 % za 24 hodin při 23 stupních znamená, že kulička nenabobtná natolik, aby se ve svém sedle uvázala, a hydrolytická stabilita kopolymeru přežije produkt, který může být na bázi vody- nebo mírně alkalický. V tomto sedle není využita výhoda homopolymeru v pevnosti v tahu.
Výše uvedená čísla jsou typická publikovaná data pro tyto dvě rodiny polymerů - hodnoty POM-C z datového listu Ensinger TECAFORM AH (testovací metody DIN EN ISO), hodnoty homopolymerů z datových listů DuPont Delrin a publikovaná data srovnání acetalu. Zkušební standardy a geometrie vzorku se mezi zdroji liší, proto vždy ověřte podle datového listu konkrétní lisované třídy. Číslo, které se dodává, je výběr stupně, nikoli výběr rodiny.
Naše továrna Pom Plastic Ball
01.
Rozhodnutí druhé: jakost směsi, nejen polymer
V rámci jedné rodiny se třídy liší viskozitou a balením aditiv a rozdíly se projevují v dílně.
3/16" kulička na pleťové mléko-služby pumpy je běžně lisována ze specifikované jakosti acetalu - FG500P v naší výrobě pro tuto zátěž - dodržena ±0,02 mm a váží zhruba 0,079 g na kus při této nominální velikosti. Nahrazení generického acetalu za specifikovanou jakost, která stále nevyhovuje většině běžných rozměrů kontroly v dávkovém poli, je jednou z rozměrových inspekcí protože viskozita určuje, jak se forma plní a kde končí vnitřní pnutí materiálu.
Zeptejte se na známku podle jména v nabídce."POM" na cenové nabídce není specifikací.
02.
Rozhodnutí třetí: třída tolerance, kterou sestava skutečně potřebuje
Ne každá pozice potřebuje G0 a platit za G0, kde G2 stačí, jsou vyhozené peníze. Většinu našeho objemu POM tvoří tři pozice:
Kontrolní koule čerpadla a postřikovače- 3/16" (4,763 mm), ±0,02 mm, typicky G1. Povrchová úprava zde nese stejnou váhu jako průměr: kulička v rámci tolerance průměru s drsným povrchem nepřetržitě prosakuje kolem sedla.
Teleskopické posuvné prvky zásuvek- 3.90, 3,91, 3,92, 3,94, 3,96, 4,70, 4,74, 4,75 a 4,762 mm, dodáváno volně v G0 až G2. Kroky 0,02 mm jsou záměrné: výrobci skluzů nastavují vůli kolejnice přímo od jmenovitého průměru, takže dodavatel, který dokáže udržet úzký schod, nechá konstruktéra skluzu vyladit mezeru, místo aby ji pohltil ve vlastní toleranci kolejnice.
Těsnící koule ventilů- 3 mm až 25 mm u G0 až G2, kde rozhoduje kulatost a drsnost povrchu, protože těsnicí páska je vytvořena tam, kde se kulička setkává s kuželem sedla.
Třídy se pohybují od G0 do G3 napříč naší řadou POM, což odpovídá toleranci průměru ±0,01 mm až ±0,05 mm. Zakázkové průměry od 0,8 mm do 100 mm vyrábíme na výkres
Rozhodnutí čtvrté: co se měří a co se zapisuje
Samotný průměr je slabá záruka. Kulička může sedět uvnitř své tolerance průměru a stále být mimo kulatost, což se jeví po proudu jako zasekávání ve skluzu nebo netěsnost v sedle. Každá šarže POM, kterou odesíláme, je vzorkována podle plánu kontroly a hlášena na základě šesti parametrů:
Průměr- proti nominální a toleranční třídě
Kulatost- odchylka od skutečné koule, parametr, který předpovídá utěsnění sedadla
Vlnitost- lobování, že samotné měření průměru nezachytí
Drsnost povrchu- parametr, který řídí rychlost úniku za kontrolní kouli
Variace velikosti-k{1}}šarži- zda míč číslo 5 000 odpovídá míči číslo 50
Tvrdost- potvrzení, že lisovaný materiál odpovídá zadané třídě
Se zbožím je dodáván zkušební certifikát s těmito šesti hodnotami. Před-výrobní vzorek je schválen před zahájením sériové výroby a před odesláním je dokončena finální kontrola.
Kde zpracování rozhoduje o výsledku
Molding dostane míč blízko. Broušení to dělá kulatým.
Kuličky POM jsou tvarovány nebo opracovány na téměř-netto velikost a poté podrobeny sekundárnímu přesnému broušení a leštění. Důvody jsou specifické pro materiál: POM má vysoký koeficient tepelné roztažnosti pro tuhý polymer a krystalickou strukturu, která se po otevření formy neustále mění, takže tvarovaná koule, která měří správně v den výroby, nemusí po stabilizaci nutně měřit správně. Broušení po stabilizaci tuto proměnnou odstraní.
Druhým důvodem jsou tlusté sekce. Homopolymerový POM je náchylný k poréznosti středové-čáry, když tloušťka sekce stoupá, a smršťovací dutina ve středu kuličky je na rozměrové zprávě neviditelná, zatímco podkopává chování kuličky při stlačení. Toto riziko je řízeno broušením na požadovanou velikost po usazení materiálu s kontrolním krokem, který hledá vnitřní vady.
Následné{0}}zpracování se provádí na pevném tělese. Vrtání, závitování, drážkování, srážení hran a ploché frézování jsou akceptovány na kuličkách POM a na rozdíl od duté koule si obrobená oblast zachovává svou podporu jádra.
Kde POM je špatná odpověď
Objednávky POM pravidelně odmítáme, protože koule, která selže ve ventilu zákazníka, stojí obě strany více, než je hodnota objednávky. Vyřeší to čtyři kontroly:
Silné kyseliny, chlór nebo silné zásady- POM degraduje. Uveďte PP nebo PTFE.
Nepřetržitý servis nad 100 stupňů- POM má hodnocení 100 stupňů dlouhodobě a 140 stupňů krátkodobě, s teplotou tání 166 stupňů pro kopolymer. PTFE pokrývá −180 stupňů až +250 stupňů.
Míč musí plavat- aritmetika, nikoli názor. PP při ~0,905 g/cm³ a HDPE při 0,94–0,97 g/cm³ plavou ve vodě; POM při ~1,41 g/cm³ ne.
Zatížení na kuličku přesahuje pevnost polymeru v tlaku- Pevnost POM v tlaku je 68 MPa při 5% deformaci (hodnoty POM-C v datovém listu: 20 MPa při 1 %, 35 MPa při 2 %, 68 MPa při 5 %). Kromě toho je odpovědí ocelová kulička, nikoli tužší plast.
Pokud aplikace vyžaduje jiný materiál, řekneme to a nabídneme alternativu ze stejných rostlin.
Tvrzení, za které jsme připraveni být souzeni
Nebudeme vám říkat, že vyrábíme nejlepší plastové kuličky POM na světě. Řekneme vám, co přesně měřit, a poté vás necháme změřit.
Sdělte nám aplikaci, médium, teplotu a toleranci. Řekneme vám, zda má POM-C nebo POM-H pravdu, pojmenujeme třídu směsi, uvedeme třídu tolerance a zašleme vám vzorek k otestování ve vašem vlastním těle ventilu, než zadáte objednávku. Pokud konkurenční míč měří lépe ve vašem hardwaru, nepřišli jste o nic jiného než o náklad.
To je jediná verze „nej“, která přežije kontakt s výrobní linkou.
Vzorky zdarma, 2–3 dny, vyzvednutí nákladu. Vzorky před obráběním, pokaždé.
Kapacita a dokumentace
Výroba probíhá ve dvou závodech - v provincii Henan o rozloze 10 000 m² s více než 200 stroji a v provincii Shandong o rozloze 5 000 m² s více než 50 stroji, což představuje zhruba 15 000 m² kombinované výrobní plochy. Tato dvě pracoviště si mohou navzájem brát práci, takže načtená linka neposune datum dodání.
Výrobní základna se datuje do roku 2004 v Ningyang, Shandong. Společně fungují tři subjekty: Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd (výroba, 2004), Taian Xinxin Import & Export Co., Ltd (export, 2012) a Henan Scole Industry And Trade Co., Ltd (výroba a obchod, 2016).
Běžné velikosti POM jsou skladem ve výrobním závodě a expedovány přibližně do čtyř dnů po zaplacení. Vlastní velikosti a materiály běží 15–30 dní. Minimální objednací množství začíná na 100 ks pro běžné velikosti. Závod je držitelem certifikace ISO a jeho plastové kuličky jsou navíc držitelem certifikátu FDA; Bylo hlášeno, že kuličky PTFE prošly testem EU REACH.
Platební podmínky zahrnují T/T, L/C, Trade Assurance, PayPal a Western Union. Mezi nakládací přístavy patří Qingdao, Shanghai a Ningbo.
FAQ
Jste výrobcem plastových koulí POM nebo obchodní společností?
Výrobce. Výroba probíhá ve dvou závodech: provincie Henan (10 000 m², stroje 200+) a provincie Shandong (5 000 m², stroje 50+).
Jaký je rozdíl mezi POM-C a POM-H?
POM-C je kopolymer: mírně nižší hustota a pevnost v tahu, lepší odolnost vůči horké vodě a slabým alkáliím a nižší riziko poréznosti středové čáry-v silnějších částech. POM-H je homopolymer: vyšší hustota, tuhost, pevnost v tahu a odolnost proti tečení, s lepším výkonem při trvalém zatížení v suchém provozu. Pro kontrolní koule čerpadla a ventilu běžně specifikujeme POM-C.
Jakou třídu POM používáte pro kuličky s pumpičkou?
FG500P, drženo na ±0,02 mm při nominálním rozměru 3/16" (4,763 mm), váží přibližně 0,079 g na kus. Jakost je potvrzena v nabídce.
Do jaké tolerance lze držet plastovou kouli POM?
G0–G3, což odpovídá ±0,01 mm až ±0,05 mm v závislosti na průměru. Vlastní užší tolerance mohou být uvedeny podle výkresu.
Jaké velikosti vyrábíte v POM?
0,8 mm až 100 mm, včetně vlastních průměrů. Identický materiál v jiných materiálech je k dispozici až do 200 mm v PTFE.
Co je hlášeno u každé šarže?
Certifikát o zkoušce uvádějící jmenovitý průměr, toleranci průměru, kruhovitost, zvlnění, drsnost, variace velikosti-k{1}}šarži a tvrdost.
Dodáváte vzorky před objednávkou?
Ano. Vzorky jsou zdarma s dopravou na náklady kupujícího, s dodací lhůtou 2–3 dny. Vlastní velikosti jsou vzorkovány a schváleny před hromadnou výrobou.
Vyrábíte POM koule?
Ano - vrtání, závitování, drážkování, srážení hran a ploché frézování, vše se provádí na pevném tělese.
Jaké je minimální množství objednávky a dodací lhůta?
MOQ od 100 ks pro běžné velikosti. Skladové velikosti expedice přibližně za čtyři dny; zakázková výroba probíhá 15–30 dní.
Na jaké trhy vyvážíte?
Spojené státy, Německo, Francie, Spojené království, Itálie, Belgie, Španělsko, Brazílie, Thajsko, Vietnam, Saúdská Arábie a Polsko, mimo jiné.
O NÁS
Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd zahájila výrobu míčků v Ningyang, Shandong v roce 2004. Skupina dnes vyrábí kuličky z masivního plastu (POM, PP, PA6, PA66, PTFE, PEEK, PS, HDPE, ABS, akryl), ocelové kuličky potažené plastem, kuličky z nerezové oceli, kuličky z tungstenu, kuličky z podprsenky a keramiky koule, duté plastové koule a média pro omílání z nerezové oceli ze dvou závodů v provinciích Henan a Shandong v Číně.
Adresa továrny: okres Xiangfu, město Kaifeng, provincie Henan, Čína.