Kdo je v Číně nejlepší továrna na nylonové plastové míčky?
Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd je profesionální a slavná továrna na nylonové plastové koule z Číny.
Továrna na nylonové plastové míčky: Jediný přesný míč, jehož velikost se po odeslání neustále mění
Datum:KAIFENG, provincie Henan, Čína - 30. září 2026
POM koule, která v továrně měří 4,763 mm, měří o rok později 4,763 mm. Kulička z PTFE dělá totéž. Nylonová koule ne.
Polyamid absorbuje vodu ze vzduchu. Publikované údaje pro PA66 uvádějí absorpci vlhkosti na přibližně 2,5 % při 23 stupních a 50 % relativní vlhkost - v běžných podmínkách skladu nebo dílny - stoupá na 8,5 % při nasycení, měřeno podle ASTM D570. Pohlcování vody této velikosti mění rozměry součásti.
Důsledek je specifický a nepohodlný:nylonová koule může projít konečnou kontrolou v den, kdy byla vyrobena, a o měsíc později již nevyhovuje svému sedlupoté, co se usadil ve vlhkém skladu nebo cestoval v kontejneru. Na míči se kromě obsahu vlhkosti nic nezměnilo.
Toto je technický problém, který odděluje dodavatele nylonových koulí od továrny na nylonové koule, a proto považujeme kondicionování, nikoli broušení, za kritický krok při výrobě nylonu.
| Na první pohled | |
| Položka | Hodnota |
| Rozsah velikostí | 2 mm – 100 mm (PA6 / PA66) |
| Tolerance třídy / průměru | G0–G3, ±0,01 mm až ±0,05 mm |
| Hustota | ~1,14 g/cm³ |
| Bod tání | 255 stupňů |
| Trvalá provozní teplota | 85 stupňů dlouhodobě, 149 stupňů přerušovaně |
| Absorpce vlhkosti | -2,5 % při 23 stupních / 50 % RH; 8,5 % při nasycení (ASTM D570) |
| Pevnost v tahu při kluzu | 80 MPa (suchý stav, ASTM D638) |
| Koeficient tření | 0,26 dynamický (ASTM D3702) |
| Hlášeno podle šarže | Průměr, kulatost, drsnost, variace-k{1}}šarži, stav vlhkosti |

Co vlastně dělá vlhkost s nylonovou kuličkou
V provozu jsou důležité tři efekty a všechny tři vedou ke stejnému mechanismu.
Míč roste.Absorbovaná voda zabírá prostor mezi polymerními řetězci. Jak obsah vlhkosti stoupá, díl bobtná. U přesné koule růst znamená změnu uložení - v sedadle s nízkou vůlí, růst znamená interferenci; v pozici volného{4}}odvalování znamená růst jiný průměr odvalování a jiné chování při opotřebení.
Materiál se stává měkčím a tvrdším.Absorbovaná voda působí v polyamidu jako změkčovadlo. Toto není vada - kondicionovaný nylon je tvrdší a méně křehký než suchý nylon, což je přesně důvod, proč jsou automobilové a průmyslové nylonové komponenty specifikovány v kondicionovaném stavu, nikoli v suchém stavu. Ale také to znamená, že hodnota pevnosti v tahu uvedená v datovém listu má smysl pouze tehdy, víte-li, v jakých podmínkách byla měřena. Hodnoty suchého-stavu a kondicionovaného-stavu pro stejnou třídu nejsou stejná čísla.
Dimenze se pohybuje po metrologii.Rozměrová zpráva popisuje jeden okamžik. Na hygroskopickém materiálu je tento okamžik reprodukovatelný pouze tehdy, je-li definován a uveden obsah vlhkosti při měření. Dva dodavatelé mohou oba hlásit 4,763 mm a oba být přesní a přesto dodávají koule, které se chovají jinak.
Jak to řešíme: definujte podmínku a poté definujte velikost
Sekvence procesu pro nylonové kuličky se liší od POM nebo PTFE přesně v jednom bodě a v tomto bodě přetrvává tolerance.
Nylonové kuličky jsou před konečným určením velikosti a měřením přivedeny do stavu s řízenou vlhkostí, místo aby byly broušeny na konečnou velikost za sucha-ve{1}}formovaném stavu a expedovány. To je důležité, protože suchý-nylon je na jednom konci svého rozměrového rozsahu. Pokud je koule vybroušena na nominální hodnotu za sucha, překročí nominální hodnotu, jakmile se vyrovná, a tolerance, která byla pečlivě dodržována v kontrolní místnosti, je vyčerpána, než zákazník otevře karton.
U každé šarže nylonu jsou proto uvedeny parametry, které zahrnují podmínky, za kterých byla měřena:
Průměra třída tolerance, jak bylo naměřeno
Stav vlhkosti- stav, ve kterém byla koule při měření
Kulatost- parametr, který řídí těsnění sedadla na měkkém bobtnajícím materiálu
Drsnost povrchu
Variace velikosti-k{1}}šarži- zda míč 5 000 odpovídá míči 50
Před-výrobní vzorek je schválen před hromadnou výrobou a před odesláním je dokončena finální kontrola.

PA6 nebo PA66: rozhodnutí o hodnocení
Oba jsou polyamidy. Nejsou zaměnitelné a volba ovlivňuje teplotní hodnocení, tuhost a houževnatost.
| Bod tání | ~220 stupňů | ~255 stupňů |
| Tuhost a odolnost proti tečení | Spodní | Vyšší |
| Houževnatost a odolnost proti nárazu | Vyšší | Dobrý |
| Okno povrchové úpravy a zpracování | Snadněji dosáhnete čistého povrchu | Užší okno |
| Chování proti vlhkosti | Vysoce hygroskopický | Vysoce hygroskopický - absorbuje při nasycení více než litý PA6 |
| Typický střih | Houževnatost-kritická, dopad-zatížené pozice, obecné zatížení ložisek a válečků |
Vyšší tuhost a teplota, přesné kuličky pro všeobecné použití |
Tam, kde součást vyžaduje větší tuhost, než může poskytnout kterákoli z nich, existují skelnými -vyztužené třídy -, ale skelná vlákna jsou abrazivní pro dosedající povrchy, takže vyztužený nylon je obecně špatnou volbou pro polohu kluzné nebo rolovací kuličky. Pokud má nylonový míček své sedadlo, odpovědí je obvykle jiný materiál než tvrdší nylon.
V čem je nylon skutečně lepší
Nylonové kuličky si vydobyjí své místo ve třech situacích a vyplatí se u nich být přesný:
Nemazané ložisko a váleček.Dynamický koeficient tření 0,26 (ASTM D3702, 40 psi při 50 fpm) na materiálu, který je spíše houževnatý než křehký, činí nylonové kuličky vhodné pro nízkorychlostní, nemazané válcovací polohy, kde by se křehký polymer odštípnul.
Rázové a rázové zatížení.Tam, kde musí míč přežít pád, vibrace nebo náraz do sedla, je houževnatost důležitější než tuhost.
Kontakt s oleji, tuky a palivy.Nylon dobře snáší uhlovodíky, a proto se polyamidové komponenty široce objevují v automobilovém, zemědělském a dopravním zařízení.
Přidejte nízkou hustotu kolem 1,14 g/cm³ a nylon se stane správnou odpovědí tam, kde musí být míč lehký a zároveň pevný.
Kde nylon je špatná odpověď
Čtyři šeky to vyřeší a my je zvýšíme, než citujeme:
Silné kyseliny, fenoly nebo kyselina mravenčí- polyamid degraduje. Uveďte PTFE nebo PP.
Nepřetržitý provoz nad 85 stupňů- PA66 má hodnocení 85 stupňů dlouhodobě a 149 stupňů přerušovaně. Kupující, který v datovém listu vidí 255 stupňů a předpokládá 255stupňovou servisní schopnost, špatně přečetl číslo, kterým se řídí návrh. Nad 85 stupňů spojitě, zadejte PEEK.
Rozměr musí být stabilní při výkyvech vlhkosti- toto je určující slabina nylonu. Pokud lícování nemůže absorbovat procento rozměrového pohybu, zadejte POM, PTFE nebo PEEK a přijměte obchod.
Aplikace vyžaduje před použitím těsnou vůli a dlouhé skladování- buď upravte koule a určete úpravu, nebo zvolte -nehygroskopický materiál.
V každém z těchto případů to řekneme spíše než prodáme objednávku.
Velký-průměr nylonu je samostatná funkce
Malé nylonové kuličky jsou široce dostupné. Velké nejsou, protože bobtnání, tečení a vnitřní pnutí se mění s tloušťkou průřezu.
Vyrábíme kuličky PA66 o průměru až 50 mm -, což továrna veřejně oznámila v červenci 2026 -, a nabízíme nylon o průměru 2 mm až 100 mm v jakostech G0–G3. Kupující, kteří potřebují polyamidovou kouli s velkým{8}}průměrem, by si měli vyžádat zprávu o kulatosti a také o průměru, protože na velké nylonové kouli se tato dvě čísla mohou lišit více než na jakémkoli jiném materiálu v této řadě.
Tvrzení, za které jsme připraveni být souzeni
Nebudeme vám říkat, že vyrábíme nejlepší nylonové plastové koule na světě. Nylon je jediný materiál v našem sortimentu, kde míč může být správný, když od nás odchází, a špatný, když dorazí, a každý dodavatel, který o tom nepřemýšlel, neměří správnou věc.
Co uděláme, je sdělit vám stav vlhkosti za čísly ve zprávě, řekneme vám, kde je nylon nesprávným materiálem, a pošleme vám vzorek k otestování ve vaší sestavě sedadla nebo válečku, než se zavážete k hromadné objednávce.
Vzorky zdarma, dodací lhůta 2–3 dny, vyzvednutí nákladu. Velikosti od 2 mm do 100 mm, třídy G0–G3.
Pokud se vám konkurenční míček lépe vejde do vašeho hardwaru, nepřišli jste o nic jiného než o náklad.
Kapacita a dokumentace
Výroba probíhá ve dvou závodech - v provincii Henan o rozloze 10 000 m² s více než 200 stroji a v provincii Shandong o rozloze 5 000 m² s více než 50 stroji, což představuje zhruba 15 000 m² kombinované výrobní plochy. Tato dvě pracoviště si mohou navzájem brát práci, takže načtená linka neposune datum dodání.
Výrobní základna se datuje do roku 2004 v Ningyang, Shandong. Společně fungují tři subjekty: Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd (výroba, 2004), Taian Xinxin Import & Export Co., Ltd (export, 2012) a Henan Scole Industry And Trade Co., Ltd (výroba a obchod, 2016).
Závod je držitelem certifikace ISO a jeho plastové kuličky jsou navíc držitelem certifikátu FDA. Pevné plastové kuličky z PTFE prošly testem EU REACH.
Nylonové kuličky se vyrábějí vedle celé řady plastů - POM (acetal, Delrin), PP, PA6, PA66, PTFE, PEEK, PS, HDPE, ABS a akryl - a vedle kuličky z nerezové oceli, skla, keramiky, karbidu wolframu, hliníku, mosazi a mědi ze stejných závodů, takže sestavu lze zadat na jednu objednávku.
Běžné velikosti jsou skladem ve výrobním závodě a expedujeme přibližně do čtyř dnů po zaplacení. Vlastní velikosti a materiály běží 15–30 dní. Minimální objednací množství začíná na 100 ks pro běžné velikosti. Platební podmínky zahrnují T/T, L/C, Trade Assurance, PayPal a Western Union s nakládkou v Qingdao, Shanghai nebo Ningbo.
FAQ
Jste továrna na nylonové plastové kuličky nebo obchodní společnost?
Výrobce. Výroba probíhá ve dvou závodech: provincie Henan (10 000 m², stroje 200+) a provincie Shandong (5 000 m², stroje 50+).
Proč nylonové kuličky po výrobě mění velikost?
Polyamid je hygroskopický. PA66 absorbuje přibližně 2,5 % své hmotnosti ve vodě při 23 stupních a 50 % relativní vlhkosti a 8,5 % při nasycení (ASTM D570). Absorbovaná voda nabobtná díl, takže rozměr se spíše mění s obsahem vlhkosti, než aby zůstal pevný, jako je tomu u POM nebo PTFE.
Jak udržíte toleranci G0–G3 na materiálu, který absorbuje vodu?
Tím, že nejprve definuje podmínky vlhkosti a poté dimenzování. Kuličky jsou před konečným dimenzováním a měřením uvedeny do stavu řízené vlhkosti a stav vlhkosti při měření je uveden v protokolu o šarži.
Měli bychom specifikovat PA6 nebo PA66?
PA66 má vyšší bod tání (~255 stupňů vs ~220 stupňů), vyšší tuhost a lepší odolnost proti tečení. PA6 je tvrdší a snáze se čistí. Tam, kde míč zasáhne, je PA6 často lepší volbou; kde potřebuje tuhost a teplotní odolnost, PA66.
Jaká je maximální provozní teplota pro nylonovou kuličku?
85 stupňů kontinuálně, 149 stupňů přerušovaně pro PA66. Navzdory bodu tání 255 stupňů je dlouhodobá- provozní teplota číslo, které určuje design.
Jaké velikosti vyrábíte z nylonu?
2 mm až 100 mm u PA6 a PA66, u tříd G0–G3 odpovídající toleranci průměru ±0,01 mm až ±0,05 mm. Kuličky PA66 s velkým-průměrem až 50 mm jsou zavedenou funkcí.
Jaká jsou hlavní omezení nylonové koule?
Změna rozměrů-způsobená vlhkostí, nepřetržitý provozní strop 85 stupňů a degradace silnými kyselinami, fenoly a kyselinou mravenčí. Nylon je také měkčí než POM, takže abrazivní provoz zkracuje životnost.
Dodáváte vzorky před objednávkou?
Ano. Vzorky jsou zdarma s dopravou na náklady kupujícího, s dodací lhůtou 2–3 dny. Vlastní velikosti jsou vzorkovány a schváleny před hromadnou výrobou.
Jaké je minimální množství objednávky a dodací lhůta?
MOQ od 100 ks pro běžné velikosti. Skladové velikosti expedice přibližně za čtyři dny; zakázková výroba probíhá 15–30 dní.
Na jaké trhy vyvážíte?
Spojené státy, Německo, Francie, Spojené království, Itálie, Belgie, Španělsko, Brazílie, Thajsko, Vietnam, Saúdská Arábie a Polsko, mimo jiné.
O nás
Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd zahájila výrobu míčků v Ningyang, Shandong v roce 2004. Skupina dnes vyrábí kuličky z masivního plastu (POM, PP, PA6, PA66, PTFE, PEEK, PS, HDPE, ABS, akryl), ocelové kuličky potažené plastem, kuličky z nerezové oceli, kuličky z tungstenu, kuličky z podprsenky a keramiky koule, duté plastové koule a média pro omílání z nerezové oceli ze dvou závodů v provinciích Henan a Shandong v Číně.
Adresa továrny: okres Xiangfu, město Kaifeng, provincie Henan, Čína.
E-mail:info@xxballs.com
WhatsApp / telefon:+86 186 0548 6984 (Kerry)
webové stránky:https://www.pomplasticball.com/solid-plastový-koule/nylonový-plastový{5}}koule/

